Merhaba Ziyaretçi , henüz üye değilseniz üye olunuz.

Kullanıcı Adı veya E-Mail :  
Kullanıcı Şifresi :  
 

Ganyanx | At Yarışı, Altılı Ganyan Tahmin ve Tüyo Sitesi, Türkiye'nin En İyi At Yarışı, Tüyo ve İstatistik Sitesi - Altılı Ganyan , Altılı Sonucu , Altılı tüyo , Yarış Sonucu , Puanlı Bülten , bomba tahminler , altılı yorumu , süpriz atlar , ganyancı , jokey , apranti , tjk

bu yazi 306 kez okundu | 10-1-2013 tarihinde eklendi

8 koşulu bir Adana at yarışı programı var. Programda ilk 3 ayağı tek yazarak geçeceğim. Sonrasında da büyük bir hata yapmamışsak altılı ganyanı doğru tahmin etmiş olacağız. Şans yanımzıda olsun diyerek yorumlarıma geçiyorum.1.AYAK: Günün ilk ayağında tek önereceğim isim BABA MUSTAFA(2) olacaktır. Uzun aradan sonra yarış gördü ve Özgener arkasında 4. oldu. Özgener önce çok rahat kazandı. Son viraja en gerilerden gelmeye çalışarak girince çok efor sarfetti. Daha sonrasında ise galobunda çok iyi derece çıkartarak buraya hazırlandı. Bugünkü binicisi ile de buranın hazırlıklarını tamamladı.


Gruptaki diğer atları incelediğimde ise Yaman Ülkü dışında hiçbir isim dikkat çekmiyor. Son 2 yarışlarındaki dereceleri ile diğer tayların burada kazanması bana göre çok zor. Baba Mustafa ise galobunun ardından aynı binicisi ile bu grupta bana göre kazanacaktır. Günün ilk bankosu olarak öneriyorum.


2.AYAK: Günün ikinci ayağında ÇAMSAKIZI(4) tek önereceğim isim olacaktır. Her yönüyle buradaki rakiplerinden bir adım önde. Bu isimlere geçilmesi için Ayhan KURŞUN 'un çok büyük bir hata yapması gerekiyor. Çamsakızı 'nın tek dezavantajı ise burada fazla tecrübesinin olmaması olarak görünüyor. İyi galoplar ile hazırlanmış Lütfiye, Ashwagandha ve Mulan var. Burada iyi performans sergilemesi muhtemel isimler. By Canım ve Hermosa önde yarışı çok süratlandirmeye çalışacak ve bu durum ise ön grubu yakın takip edecek Çamsakızı 'nın tam istediği bir durum olacak. Tek risk ise Mulan 'ın inatçı yapısı olacak. Çamsakızı 'nı takip ederek koşacağını düşünüyorum. 16 yarıştır kazanamayan Mulan zaten yarış hayatının sonuna yaklaştı. 2. lik onun için iyi bir sonuç olacaktır. Mücahit BAYIR umarım burada da son yarışındaki gibi 2. likte kalır. Ben burada ÇAMSAKIZI 'nı günün 2. bankosu olarak öneriyorum.


3.AYAK: Burada Ömer KAYA ile start alacak olan GOLDANCER(2) bana göre rahat kazanacaktır. Son kum yarışının ardından iyi duruma geldi. İstanbul'da iyi gruplarda start aldı. Ardından burada ilk startında 3. olurken form durumunu biraz gösterdi. Bugün bu uygun görünen grupta en rahat isim olarak görüyorum. Sprinter Target Life burada Ayhan KURŞUN ile Goldancer 'ın en ciddi rakibi konumda. Uzun mesafedeki tecrübesi ve derecesi ile burada tabelada rahatlıkla yer bulacaktır. Henüz maiden olan Scarlet Sun' ın ise bugün maidendan çıkması zor görünüyor. Ömer KAYA ilk kez binecek olmasına rağmen ben burada kazanacağını düşünüyorum ve günün üçüncü bankosu olarak öneriyorum.


4.AYAK: 4. ayağa gelebilirsek gerisi rahatlıkla gelecek. Sırası ile OHIOGOZAIMAS(2), BELGRAD/ÇAĞANTERCAN(5/6), DISTANT RISING(8) , SELMET(3) şans vereceğim isimlerdir. Daha sonra ise EMİRŞAH(1) ve ALWAYS MARJU(10)' yu öneriyorum.


5.AYAK: ANADOLU RÜZGARI(1) öncelikle önereceğim isim. BARANSEL(2) grupta 2. şanslı gördüğüm isimdir. İki isim de Ahmet ÇELİK ile hazırlıklarını tamamladı. Burada maidendan çıkması beklenen en önemli iki isimdir. Eküri avantajı ile DAĞYUDANBEY(3) ve ŞAMBAYATLI(8) diğer şans vereceğim isimlerdir.


6.AYAK: YAŞAR AMCA(10), TAŞER(1), ENGİZEK(12), ÇÖL RÜZGARI(9) ve ERENCAN(5) kuponuma ekleyeceğim isimlerdir.


Altılı şablonumda ilk 3 ayağı tek yazacak arkadaşlar son 3 ayakta tuttuğu safkanları kuponlarına mutlaka eklesinler. Şansınız ol olsun.


ALTILIM

1.Ayak: 2 Baba Mustafa

 

2.Ayak: 4 Çamsakızı

 

3.Ayak: 2 Goldancer

 

4.Ayak: 2,5,8,3,1,10

 

5.Ayak: 1,2,3,8

 

6.Ayak: 10,1,12,9,5


6 TL


bu yazi 239 kez okundu | 4-12-2012 tarihinde eklendi
Tigem 'e bağlı Sultansuyu Tarım İşletmesi Müdürlüğü tarafından yetiştirilen 12 tay 18 Ekim Pazartesi günü saat 12.00 'de açık arttırma üsulü ile satıldı. 2008 doğumlu 2 yaşlı safna erkek arap tayları sahiplerini buldu. 3 taya da alıcı çıkmadı.

18 tay toplam 810.000  TL'ye satıldı.Mahir YILDIRIM tarafından satın alınan KIRMANŞAH isimli tay en pahalı isim oldu. İlhan GÜÇLÜ satışlardaki en yüksek 2. ücreti yeni tayı USTA için ödedi. 79.000 TL 'ye Orhan TANATAR tarafından satın alınan KASMA ise diğer yüksek ücret ödenen isimdi. KASTAL,TURABİ ve ÇETİNKALE isimli taylara alıcı çıkmazken satışlarda diğer isimlerin sahipleri ve ödenen ücretleri şu şekildedir.
..
bu yazi 1758 kez okundu | 17-10-2010 tarihinde eklendi

Hürriyet Video'larını izlemek için Flash 7 veya daha yüksek eklenti yüklenmeniz gerekmektedir. Yüklemek için tıklayınız!!!


İZMİR'in Balçova İlçesi'nde ipini koparan bir aygır, İnciraltı Atlı Spor Tesisleri'nin çitlerini yıkıp, aralarında yarışlarda koşan şampiyon İngiliz atı Dinyeper'in yavrusu Happy Girl'ün de bulunduğu 5 dişi atla çiftleşti. Sabah tesise gelen Mustafa Akın, aygırı dişi atların yanında ve çiftleşmeyi sürdürürken görünce dünyası yıkıldı. Atının yarış hayatının bitebileceğini söyleyen tesis sahibi Akın, aygırın sahibinin bulunması halinde 300 bin liralık tazminat davası açacağını söyledi.

İlginç olay İnciraltı semtinde, önümüzdeki cumartesi günü açılışı yapılacak olan İnciraltı Atlı Spor Tesisleri'nde meydana geldi. Çiftçilik yapanların da bulunduğu bölgede, bağlı olduğu yerden ipini koparan binek atı bir aygır, Atlı Spor Tesisleri'ne gelip çiti yıkarak, dişi atların bulunduğu bölümü girdi. Çapkın aygır, aralarında Türkiye'deki yarışlarda koşan şampiyon İngiliz atı Dinyeper'in yavrusu olan Happy Girl'in de bulunduğu beş kısrakla çiftleşti. Sabah saatlerinde tesise gelen 33 yaşındaki Mustafa Akın, gördüğü manzara karşısında şoke oldu. Durumu polise bildiren Akın, atın sahibinin belirlenmesi halinde hakkında suç duyurusunda bulunacağını ve 300 bin liralık tazminat davası açacağını belirtti.

ATIMIN YARIŞ HAYATI BİTTİ’ Her yaşta İzmirliye at sevgisini aşılamak için, İncirlatı Atlı Spor Kulubü'nün açılışını yapmayı büyük bir heyecanla beklerken, sorumsuz bir at sahibinin bunu kendisine zehir ettiğini dile getiren Mustafa Akın şunları söyledi: “Bu aygır bütün hayallerimi alt üst etti. Gece yarısı atlarımın bulunduğu arazideki çiftleri yıkırak içire girip, 5 atımla da ilişkiye girmiş. Geldiğimde çiftleşmeye devam ediyordu. Güçlükle ayırmaya çalıştım ama bana karşı koydu. Zaten yapılacak bir şey de kalmadı. Atlarımdan biri de hamileydi. Gözüm gibi baktığım, yarışlarda koşturduğum, büyük umutlar beslediğim ve iki hafta dinlendirmek için buraya getirdiğim yarış atım Happy Girl'ün soyunun safkanlığını da bozdu. Hipodromdan veterinerler gelip DNA testi yapacaklar, olumsuz rapor verilmesi halinde atımın yarış hayatı bitirebilir. Bunu yapan atın sahibinden, hesabını yasal yollardan soracağım. 

Mustafa OĞUZ/İZMİR, (DHA)


bu yazi 870 kez okundu | 17-4-2010 tarihinde eklendi